borboleta - van Heutink

Transcription

borboleta - van Heutink
BORBOLETA
Anleitung – handleiding – instructions – notice pédagogique
Nederlands
Doelstelling:
Borboleta is een leuk spel waarbij kinderen heel geconcentreerd en
goed moeten observeren om verschillen of overeenkomsten waar te
nemen. Het materiaal is zelfcontrolerend.
Inhoud:
- een kist met deksel (32,5 x 25,5 x 3,5 cm);
- 6 kunststof opdrachtkaarten;
- 24 gekleurde houten schijven;
- 2 dobbelstenen, 1 - 6;
- 2 spelborden (27,5 x 19,5 cm);
- 2 pionnen;
- een handleiding.
Werkwijze:
Introductie:
Benodigd: twee spelborden, twee opdrachtkaarten en alle houten
schijven.
Eerst bekijken de kinderen het materiaal en de plaatjes. De
opdrachten staan aan de linkerkant en de antwoorden aan de
rechterkant van de kaart. Iedere opdracht is omlijnd door een kleur:
groen, geel of rood. De leerkracht legt uit wat de bedoeling van de
opdracht is, bijvoorbeeld: Zoek dezelfde. (Dit staat bovenaan op de
opdrachtkaart!)
De gekleurde schijven worden op de linker vakjes gelegd: de rode
schijven op de roodomlijnde vakjes, de gele op de gele en de groene
op de groene omlijnde vakjes. Het kind begint bij opdracht 1 en
verwijdert de eerste gekleurde schijf om de opdracht goed te kunnen
zien. Als het kind het antwoord heeft gevonden op het rechter deel
van de kaart, legt het de gekleurde schijf op het antwoord op de kaart.
Zo worden alle opdrachten uitgevoerd, waarbij de juiste volgorde
wordt aangehouden. Dit is overzichtelijker voor de kinderen.
Wanneer alle opdrachten zijn uitgevoerd, worden de schijven één voor
één op het spelbord op de corresponderende symbolen gezet. Deze
manier van werken is om te beginnen het makkelijkst. Gaat dit goed,
dan kan er vervolgens direct op het spelbord worden gespeeld.
3
Nederlands
Bordspel (1 - 2 kinderen)
Benodigd: twee spelborden, twee opdrachtkaarten, twee pionnen en
twee sets gekleurde schijven.
Geef twee kinderen elk een spelbord, een opdrachtkaart en een set
gekleurde schijven. Op het spelbord staat een vlinder afgebeeld met
antwoordsymbolen op de vleugels. Ook nu is het de bedoeling dat de
opdrachten in de juiste volgorde worden uitgevoerd. Om het de
kinderen makkelijker te maken, is er een pion voor elk, die bij die
opdracht kan worden gezet waar het kind op dat moment mee bezig
is.
Bij ieder antwoord hoort een symbool, dat correspondeert met de
symbolen op het spelbord. Bij ieder antwoord mag het kind een
gekleurde schijf, in de kleur van het vakje van de opdracht, op het
betreffende symbool op het spelbord leggen, waardoor de vlinder
beurt na beurt steeds meer kleur krijgt.
Als de 12 opdrachten beëindigd zijn, mag het kind de opdrachtkaart
omdraaien en ziet het op de achterzijde van de kaart het juiste
antwoord: de vlinder met de gekleurde stippen. Als de afbeelding en
het bord er hetzelfde uitzien, zijn de opdrachten goed uitgevoerd.
Mocht dit niet het geval zijn, dan kunnen de kinderen de opdracht
opnieuw doen, om te kijken waar ze een fout hebben gemaakt.
Spel met de dobbelsteen (2 - 4 kinderen)
Benodigd: twee opdrachtkaarten, twee spelborden, alle gekleurde
schijven en de twee dobbelstenen.
Nu de kinderen de speelwijze goed onder de knie hebben, wordt er
met deze spelvorm spanning in het spel gebracht. Het is heel leuk om
dit spel twee tegen twee te spelen.
Om te beginnen wordt er gedobbeld om te zien welk koppel het
hoogste getal gooit. Dit koppel mag beginnen: de opdracht wordt
bepaald door het aantal gegooide ogen. Is er 7 gegooid, dan wordt
opdracht 7 uitgevoerd. De spelers spelen om de beurt een opdracht,
tot beide koppels klaar zijn. Het koppel dat het eerst alle opdrachten
correct heeft uitgevoerd heeft gewonnen.
Bestelnr.: 3.091.00
4
English
Objective:
Borboleta is a fun game that requires children to concentrate and
carefully observe differences or similarities.
The material is self-checking.
Contents:
- a box with lid (32.5 x 25.5 x 3.5 cm).
- 6 plastic assignment cards.
- 24 coloured wooden discs.
- 2 dice, 1 – 6.
- 2 wooden game boards (27.5 x 19.5 cm).
- 2 markers.
- instructions.
How to use:
Introduction:
Required: two game boards, two assignment cards and all coloured
discs.
The children first examine the materials and the illustrations. The
assignments are placed at the left and the answers at the right of the
card. Each assignment is placed in a coloured frame: green, yellow
or red. The teacher then explains the aim of the assignment. For
example, look for the same items. (This is shown at the top of the
assignment cards!)
The coloured discs are placed on the squares at the left, red on red,
yellow on yellow, green on the green frame. A child then starts with
assignment 1 and removes the first coloured disc to get a good look
at the assignment. If the child discovers the answer on the right side
of the card, he or she places the coloured disc on the answer on the
card. All the assignments are done like this, keeping them in the
correct sequence. This makes it clearer for the children. After all the
assignments have been done, the discs are placed one by one on
the corresponding symbols on the game board. This is the easiest
way to work in the beginning. If this goes well, then play can
continue directly on the game board.
5
English
Board Game (1 - 2 children)
Required: two game boards, two assignment cards, two markers and
two sets of coloured discs.
Pass out a game board to each of two children, along with an
assignment card and a set of coloured discs. The game board has
an illustration of a butterfly with answer symbols on its wings.
The assignments should be done in the correct sequence. To make
it easier for the children, each child has its own marker that can be
placed at the stage of the assignment on which the child is working
at that moment.
Each answer has a symbol that corresponds to the symbols on the
game board. With each answer, the child may place a coloured disc
in the colour of the assignment square on the corresponding symbol
on the game board, whereby – with each turn – the butterfly gets
more and more colour.
When the 12 assignments have been accomplished, the child may
turn over the assignment card and look at the correct answer on the
back of the card: the butterfly with the coloured dots. If the
illustration and the board look the same, the assignments have been
done correctly. If this is not the case, the children must do the
assignment again to see where they went wrong.
Game with Dice (2 - 4 children)
Required: two assignment cards, two game boards, all the coloured
discs and the two dice.
Once the children know how the game is played, this variant will add
a touch of excitement to the game. The best way to play this game is
with teams, two against two.
To start, the children throw the dice. The team with the highest total
starts. The assignment is determined by the total of the dice thrown.
If a 7 is thrown, then assignment 7 will be done. The players take
turn doing an assignment, until both teams have finished. The first
team to finish all the assignments correctly is the winner.
Article no.: 3.091.00
6
Deutsch
Ziel:
Borboleta ist ein lustiges Spiel, bei dem die Kinder äußerst konzentriert und sorgfältig beobachtend Unterschiede oder Übereinstimmungen wahrnehmen müssen. Das Material ist selbstkontrollierend.
Inhalt:
- eine Kiste mit Deckel (32,5 x 25,5 x 3,5 cm);
- 6 Kunststoffauftragskarten;
- 24 farbige Holzscheiben in rot, gelb und grün;
- 2 Würfel, 1 - 6;
- 2 Spielbretter aus Holz (27,5 x 19,5 cm);
- 2 Spielfiguren;
- eine Anleitung.
Arbeitsweise:
Einführung:
Benötigt werden: zwei Spielbretter, zwei Auftragskarten und alle
Holzscheiben.
Zunächst betrachten die Kinder das Material und die Bilder. Die
Aufträge stehen auf der linken Seite und die Antworten auf der
rechten Seite der Karte. Die Aufträge sind jeweils grün, gelb oder rot
umrandet. Die Lehrkraft erklärt anschließend, was der Auftrag
beinhaltet, zum Beispiel: Suche dasselbe Bild (Siehe oben auf der
Auftragskarte!)
Die Scheiben werden auf die Felder links gelegt: die roten Scheiben
auf die rot umrandeten Felder, die gelben Scheiben auf die gelb und
die grünen Scheiben auf die grün umrandeten Felder. Das Kind
beginnt mit Auftrag 1 und nimmt die erste Scheibe weg, um sich den
Auftrag genau anzusehen. Hat das Kind die Antwort auf dem rechten
Teil der Karte gefunden, legt es die Scheibe auf die Antwort auf der
Karte. Auf diese Weise werden alle Aufträge ausgeführt, wobei auf
die richtige Reihenfolge zu achten ist, damit es für die Kinder übersichtlicher ist. Sind alle Aufträge ausgeführt, werden die Scheiben
einzeln auf dem Spielbrett auf die übereinstimmenden Symbole
gelegt. Diese Vorgehensweise ist für den Anfang am einfachsten.
Verläuft dies problemlos, kann das nächste Mal direkt auf dem
Spielbrett gespielt werden.
7
Deutsch
Brettspiel (1 - 2 Kinder)
Benötigt werden: zwei Spielbretter, zwei Auftragskarten, zwei
Figuren und zwei Sets Scheiben.
Jedes Kind bekommt ein Spielbrett, eine Auftragskarte und ein Set
Scheiben. Auf dem Spielbrett ist ein Schmetterling abgebildet, auf
dessen Flügeln die Antwortsymbole zu sehen sind. Auch hierbei
empfiehlt es sich, die Aufträge in der richtigen Reihenfolge ausführen zu lassen. Um es für die Kinder einfacher zu machen, ist für
jedes Kind eine Spielfigur vorhanden, mit der das Kind den Auftrag
markieren kann, mit dem es sich gerade beschäftigt. Zu jeder
Antwort gehört ein Symbol, das mit den Symbolen auf dem Spielbrett übereinstimmt. Bei jeder Antwort darf das Kind eine Scheibe in
der Farbe des Auftragsfeldes auf das entsprechende Symbol auf
dem Spielbrett legen, wodurch der Schmetterling nach jeder
gelösten Aufgabe bunter wird. Sind die 12 Aufträge ausgeführt, darf
das Kind die Auftragskarte umdrehen, um sich die Rückseite der
Karte anzusehen, die die richtige Antwort zeigt, nämlich den
Schmetterling mit den verschiedenfarbigen Punkten. Stimmt die
Darstellung mit der auf dem Spielbrett überein, dann wurden die
Aufträge richtig ausgeführt. Sollte dies nicht der Fall sein, dann kann
das Kind den Auftrag noch einmal ausführen, um zu sehen, wo der
Fehler gemacht wurde.
Spiel mit den Würfeln (2 - 4 Kinder)
Benötigt werden: zwei Auftragskarten, zwei Spielbretter, alle
Scheiben und die zwei Würfel.
Da die Kinder nun die Spielregeln kennen, kommt mit dieser
Spielform Spannung ins Spiel. Es macht Spaß, wenn bei diesem
Spiel jeweils zwei Kinder gegeneinander spielen. Zunächst wird
gewürfelt, um zu sehen, welche Partei die höchste Augenzahl hat.
Dieses Paar darf anfangen: die gewürfelte Augenzahl bestimmt,
welcher Auftrag auszuführen ist. Wurde 7 gewürfelt, dann wird
Auftrag 7 ausgeführt. Die Spieler führen der Reihe nach jeweils
einen Auftrag aus, bis beide Paare fertig sind. Das Paar, das als
erstes alle Aufträge richtig ausgeführt hat, hat gewonnen.
Bestellnr.: 3.091.00
8
Français
Objectif:
Borboleta est un jeu amusant qui oblige les enfants à bien se
concentrer pour découvrir les différences et les analogies.
Le matériel est autocorrectif.
Contenu:
- un coffret avec couvercle (32.5 x 25.5 x 3.5 cm);
- 6 cartes exercice en matière synthétique;
- 24 palets colorés en bois;
- 2 dés, 1 - 6;
- 2 plateaux de jeu en bois (27.5 x 19.5 cm);
- 2 pions;
- une notice pédagogique.
Méthode de travail:
Introduction:
Matériel requis: deux plateaux de jeu, deux cartes exercice et tous
les palets en bois.
Les enfants commencent par regarder le matériel et les images. Les
exercices figurent à gauche et les réponses à droite sur la carte.
Chaque exercice est placé dans un cadre coloré: verte, jaune ou
rouge. L’enseignant explique alors le but de l’exercice, par exemple:
Trouver des images identiques. (Celui-ci est indiqué en haut de la
carte exercice!)
Les palets colorés sont disposés sur les cadres à gauche: les palets
rouges sur les cadres rouges, les jaunes sur les cadres jaunes et les
verts sur les cadres verts. L’enfant commence par l’exercice 1 et
enlève le premier palet coloré pour bien voir l’exercice. Lorsque
l’enfant a trouvé la réponse sur la partie droite de la carte, il dépose
le palet coloré sur la réponse figurant sur la carte. Tous les
exercices sont faits ainsi, dans l’ordre exact. Ceci est plus clair pour
les enfants. Lorsque tous les exercices sont terminés, les palets
sont posés les uns après les autres sur le plateau de jeu, sur les
symboles correspondants. C’est la méthode la plus simple au
départ. Une fois que les enfants l’ont assimilée, ils peuvent jouer
directement sur le plateau de jeu.
9
Français
Jeu de plateau (1 - 2 enfants)
Matériel requis: deux plateaux de jeu, deux cartes exercice, deux
pions et deux jeux de palets colorés.
Distribuez à chaque enfant un plateau de jeu, une carte exercice et
un jeu de palets colorés. Sur le plateau de jeu figure un papillon, les
symboles des réponses sur les ailes. Ici encore, les exercices
doivent être faits dans l’ordre. Pour faciliter les choses aux enfants,
il y a pour chacun un pion qui peut être posé à hauteur de l’exercice
que l’enfant est en train de faire.
Chaque réponse est assortie d’un symbole correspondant à ceux qui
figurent sur le plateau de jeu. A chaque réponse, l’enfant peut poser
sur le plateau de jeu un palet coloré, de la couleur de la case de
l’exercice, sur le symbole correspondant, et colorer petit à petit le
papillon.
Lorsque les 12 exercices sont terminés, l’enfant peut retourner la
carte exercice pour voir la bonne réponse au dos de la carte: le
papillon aux points colorés. Si l’image et le plateau sont identiques,
l’enfant a réussi les exercices. Sinon, l’enfant peut recommencer
l’exercice pour voir où il s’est trompé.
Jeu de dés (2 - 4 enfants)
Matériel requis: deux cartes exercice, deux plateaux de jeu, tous les
palets colorés et les deux dés.
Maintenant que les enfants maîtrisent bien la méthode de jeu, cette
formule-ci apporte un peu de piment au jeu. Il est amusant de jouer
ce jeu à deux contre deux.
Les enfants commencent par lancer les dés pour voir quel «équipe»
totalise le plus grand nombre de points. C’est cette «équipe» qui
ouvre le jeu: l’exercice est fonction des points obtenus avec les dés.
Si le total est de 7, c’est l’exercice numéro 7 que font les enfants.
Les joueurs font un exercice à tour de rôle jusqu’à épuisement des
exercices. Le premier « équipe » qui termine correctement
l’ensemble des exercices aura gagné.
Référence: 3.091.00
10
Nienhuis ontwikkelt en produceert educatief materiaal. Veel aandacht wordt
besteed aan kwaliteit en veiligheid van elk product. Voor de onderwijskundige
functionaliteit van Nienhuis producten moet echter veelal gebruik worden
gemaakt van vormen en afmetingen, zoals scherpe punten of kleine onderdelen, die
bij oneigenlijk gebruik kunnen leiden tot verwondingen of ingeslikt worden, waardoor
producten niet geschikt zijn voor kinderen beneden de 3 jaar en altijd gebruikt worden
onder toezicht van volwassenen. Bewaar deze handleiding/bijsluiter bij het product,
zodat elke gebruiker zich op de hoogte kan stellen van de wijze waarop dit product
gebruikt moet worden.
Nienhuis develops and produces educational materials. It devotes much
attention to the quality and safety of each product. To enable Nienhuis
products to function properly in education, however, shapes and dimensions,
such as sharp points or small components, generally have to be used; these can
cause injury or can be swallowed if used improperly. Therefore these products are
not suitable for children under 3 years of age and must always be used under adult
supervision. Keep this instruction/enclosure with the product, so that each user
can inform him or herself of the manner in which this product must be used.
Nienhuis entwickelt und produziert Unterrichtsmaterial. Viel Aufmerksamkeit wird der Qualität und der Sicherheit jedes Produktes geschenkt. Für
die schulpädagogische Funktionalität der Nienhuis-Produkte müssen
jedoch oft Formen und Abmessungen benutzt werden, wie spitze Ecken oder kleine
Teile, die bei zweckwidriger Verwendung zu Verletzungen führen können oder
verschluckt werden können, wodurch die Produkte sich nicht für Kinder unter 3
Jahren eignen, und immer unter Aufsicht von Erwachsenen benutzt werden
müssen. Bewahren Sie diese Anleitung/diesen Beipackzettel beim Produkt auf, so
dass jeder Benutzer sich über die Weise, auf die dieses Produkt zu benutzen ist,
informieren kann.
Nienhuis développe et produit du matériel éducatif en consacrant
beaucoup d’attention à la qualité et la sécurité de chaque produit. Pour
des raisons de qualité didactique, les produits Nienhuis présentent
certaines formes et dimensions, telles des angles pointus ou de petits
éléments qui, utilisés de façon abusive, risqueraient de causer des blessures ou
d’être ingérés. Ces produits ne conviennent donc pas aux enfants de moins de 3
ans et doivent toujours être utilisés sous la surveillance d’adulte. Conservez cette
notice pédagogique/ces instructions avec le produit afin que chaque utilisateur
puisse s’informer de ses conditions d’utilisation.
© Nienhuis B.V.
Industriepark 14, 7021 BL Zelhem - Holland
Tel. +31 314 627127, Fax +31 314 627128
Internet: www.toysforlife.com • eMail: [email protected]